PATESS FITNESS

> > > >
< < < <

Hydratácia ako kľúčový faktor pri športovaní

Hydratácia je kľúčovým faktorom pri udržiavaní optimálneho nie len fyzického výkonu a to najmä počas intenzívneho tréningu, či súťaže. Správna hydratácia vám môže pomôcť vyhnúť sa únave, udržať správnu funkciu svalov a dokonca podporiť zdravé chudnutie.

Keď ste dehydratovaní, vášmu telu chýbajú potrebné tekutiny na správnu reguláciu teploty a udržanie správneho prietoku krvi. To môže viesť k únave, zníženiu sily a vytrvalosti a dokonca k svalovým kŕčom. V závažných prípadoch môže dehydratácia viesť k vážnejším zdravotným problémom.

Aby ste sa uistili, že ste pred, počas a po tréningu správne hydratovaní, je dôležité, aby ste do svojej rutiny zahrnuli zdravé hydratačné návyky.

Tu je niekoľko tipov:

1. Počas dňa pite veľa vody

Odporúčaný denný príjem vody je minimálne 8-12 šálok pre mužov a ženy. Táto hodnota sa môže líšiť v závislosti od faktorov, ako je váš vek, hmotnosť a úroveň aktivity. Ak chcete zabezpečiť dostatočný príjem vody, skúste so sebou nosiť fľašu s vodou a popíjať ju počas celého dňa, alebo si nastavte smart upozornenia na mobile či hodinkách.

Tento obsah je prístupný len pre registrovaných používateľov